Ödeme Teslim Koşulları

ÖDEME & TESLİM KOŞULLARI


Ödeme

Sipariş edilen ürünün peşin fiyatı veya yapılan vadeye göre taksitli fiyatı ürün ile birlikte kullanıcıya gönderilen fatura içeriğinde belirtilmektedir.

Kullanıcının sipariş bedelini peşin ödemeyi tercih etmesi durumunda aşağıda belirtilen banka hesap numaralarına Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak ödemeyi gerçekleştirebilir.

Havale ile ödemeyi aşağıda bulunan banka hesabına sipariş numaranızı belirterek ve alıcı isme dikkat ederek gerçekleştirdiğinizde siparişiniz işleme alınacaktır . Havale ile ödeme seçeneğini seçerek geçilen

siparişler ödeme gerçekleşmediği sürece işleme konulmamaktadır .

Banka:Yapıkredi

Ünvan:Alerta Yaşam Teknolojileri A.Ş.

Şube:Ümraniye Ticari Şube

Şube Kodu:740

Hesap Numarası: 53909520

IBAN No:TR580006701000000053909520

Kullanıcı kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanacak ise tüm kredi kartlarından tek çekim yöntemi ile sipariş verebilir . Sipariş aşaması ve onayı sonunda kredi kartından siparişe ait tutarın çekim işlemi gerçekleşecektir

Kredi kartı ödeme tarihi banka ile kullanıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Kullanıcının, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini kullanıcının talep edebilir. Kullanıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Kullanıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı Charmzone Türkiye’nin oluşan zararını ödemeyi taahhüt eder.

 

Teslimat Koşulları

Sipariş edilen ürünün teslimat masrafı kullanıcıya aittir. Web sitesinde, ilan edilen rakamın üzerinde alışveriş yapılması durumunda, teslimat ücretinin bedelsiz olacağı yönünde yapılan açıklamaya konu olan kampanyalı siparişin teslimat masrafı Charmzone Türkiye’ye aittir. Teslimat anında kullanıcının adresinde bulunmaması durumunda, Charmzone Türkiye taahhütünü tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilir. Teslimat; stoğun müsait olması ve mal bedelinin Charmzone Türkiye’nin hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Charmzone Türkiye ürünün teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Mücbir sebepler veya teslimatı engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürün süresi içinde teslim edilemeyecek duruma gelmiş ise, Charmzone Türkiye durumu kullanıcıya bildirmekle yükümlüdür.

Teslimat; stoğun müsait olması ve mal bedelinin Charmzone Türkiye’nin hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Sipariş edilen ürün, sipariş süreci tamamlandıktan sonra ortalama 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Özel kampanya dönemlerinde kargo teslim süresi 7 iş gününü bulabilir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Charmzone Türkiye ürünün teslim yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

Sipariş edilen ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık veya alıcının yerinde olmamasından kaynaklanan durumlardan ve ekstra kargo bedellerinden Charmzone Türkiye sorumlu değildir. 

Ürün sevkiyatı sırasında zarar gördüğü tespit edilen paketlerin teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulması kullanıcının sorumluluğundadır. Paket kullanıcı tarafından teslim alındıktan sonra kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Zarar görmüş paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın kullanıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Charmzone Türkiye’ye yazılı olarak bildirilmelidir. Kullanıcının, Charmzone Türkiye’nin belirlediği kargo firması dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan Charmzone Türkiye sorumlu değildir.

Yükleniyor...